Stolarczyk nie będzie już grał Wiśle

Maciej Stolarczyk nie zagra już w Wiśle Kraków. Klub nie przedłużył z piłkarzem kontraktu, który kończy się 30 czerwca tego roku - podano na oficjalnej stronie Wisły.

- W Wiśle już nie zagram. Dzisiaj rozmawialiśmy na ten temat z prezesem i dyrektorem sportowym - powiedział Maciej Stolarczyk. Obrońca Wisły Kraków nie zdecydował jeszcze, czy zostanie w klubie w innej roli, czy będzie chciał grać w innym zespole. - Rozważę każdą propozycję, jaką otrzymam i nie zarzekam się ani w jedną, ani w drugą stronę - dodał. Na podjęcie decyzji daje sobie ok. 2 tygodnie. - Najbliższy czas pokaże, jak to będzie wyglądało. Chcę podjąć jak najlepszą decyzję - powiedział zawodnik.

Maciej Stolarczyk grał w Wiśle od sezonu 2002/2003, dokąd przeszedł ze szczecińskiej Pogoni. Z Białą Gwiazdą piłkarz zdobył trzy mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo oraz Puchar Polski.

W Wisły odchodzi też trener bramkarzy Ryszard Jankowski. Ma pracować w Groclinie Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Jego zmiennik przyjdzie wraz z nowym szkoleniowcem Wisły Kraków. Nazwisko nowego pierwszego trenera piłkarzy "Białej Gwiazdy" według wstępnych ustaleń ma być ogłoszone w przyszłym tygodniu.