O. Rydzyk nie przeprosi prezydentowej

Założyciel Radia Maryja na antenie swojego radia zapytał: - Za co mam przepraszać? Tadeusz Rydzyk ogłosił, że nie przeprosi za określenie spotkania Marii Kaczyńskiej z dziennikarkami "szambem", mimo że do publicznych przeprosin żony prezydenta wezwała go powołana przez Episkopat Rada Programowa Radia Maryja.

Po godzinie 16 ojciec Rydzyk połączył się ze swoją stacją. Zapytany przez księdza prowadzącego audycję, czy przeprosi Marię Kaczyńską, odparł: - Ja prawdę mówię i mam za to przepraszać? No, ludzie!

Rydzyk nie chciał skomentować żądania prezydenta o przeproszenie jego małżonki.

W marcu ojciec Rydzyk w ostrych słowach skrytykował spotkanie Marii Kaczyńskiej z grupą dziennikarek w Pałacu Prezydenckim, na którym doszło do podpisania apelu o niezmienianie przepisów w konstytucji dotyczących życia poczętego. - To, co dzisiaj się stało, to był skandal i nie nazywajmy tego inaczej, nie nazywajmy nigdy, że szambo jest perfumerią - mówił Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Prezydent uznał, że redemptorysta obraził jego żonę i domaga się od niego przeprosin. Zapowiedział, że nie zgodziłby się na udzielenie wywiadu Radiu Maryja.