Co posiadają liderzy partii?

Liderzy partii nie należą do finansowej elity. Ale jak wygląda porównianie ich majątków?

Jarosław Kaczyński - PiS

Zgromadził do końca ubiegłego roku 72 tys. i jest właścicielem 1/6 wartego 1,2 mln złotych domu na Żoliborzu, odziedziczonego po ojcu. Nie inwestuje, nie bierze kredytów.

Donald Tusk - PO

Zgromadził 49 tysięcy zł i tysiąc dolarów oszczędności, ma dom wart pół miliona zł i mieszkanie za 250 tys. zł, Hondę Accord i Toyotę Corollę.

Roman Giertych - LPR

Posiada połowę domu wartości ok. miliona złotych, na kontach zgromadził jednak tylko 5 tysięcy złotych i kilkaset euro. Giertych jeździ Fordem Focusem za 60 tys. zł, wspólnie z żoną zaciągnął też 190 tys. złotych kredytu na budowę domu. Lepiej radzi sobie

Andrzej Lepper - Samoobrona

Jak wielu innych posłów Samoobrony, prowadzi wraz z żoną gospodarstwo (wartość: 200 tys.), które jest jego główną inwestycją: zgromadził najwięcej w pojazdach i maszynach, choć najnowszy ciągnik jeszcze spłaca. Wicepremier ma trzy ciągniki, ciężarówkę i kombajn warte ogółem ok. 280 tys. zł oraz inne maszyny o łącznej wartości ok. stu tysięcy złotych. Deklaruje, że gospodarstwo przyniosło mu w 2006 jedynie dwa tysiące przychodu.

Wojciech Olejniczak - SLD

Ma 70-metrowe mieszkanie, 24,5 tys. zł oszczędności. Spłaca też kredyt mieszkaniowy. Żona lidera SLD posiada odrębnie prawie 14-hektarowe gospodarstwo rolne.

Waldemar Pawlak - PSL

Jest właścicielem 27-hektarowego gospodarstwa, które przyniosło mu w zeszłym roku 25 tys. złotych. Jeździ Skodą Octavią.

Marek Jurek - Prawica RP

Swoje pieniądze ulokował w domu wartym 300 tysięcy zł i Audi (ok. 17 tys.). Nie deklaruje posiadania żadnych oszczędności, spłaca kredyt na budowę domu.