Borecki i Kruszankin poprowadzą ŁKS

Wojciech Borecki będzie szkoleniowcem piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego - poinformowały w niedzielę wieczorem władze ŁKS SSA. 52-letni szkoleniowiec wraca do zespołu z al. Unii po trzech latach

Po rezygnacji Marka Chojnackiego z prowadzenia drużyny, Borecki był typowany jako kandydat nr 1 na jego następcę. Pojawiało się też nazwisko Jacka Zielińskiego z Odry Wodzisław. . - Nikt nie kontaktował się ze mną w tej sprawie - twierdził jednak szkoleniowiec.

Wczoraj Borecki, który pracuje w KSZO Ostrowiec, potwierdził "Gazecie", że w poniedziałek przyjedzie do Łodzi, żeby oficjalnie podpisać kontrakt. - Nie mogłem odmówić, bo praca w takim klubie jak ŁKS jest dla mnie ogromnym zaszczytem - wyjaśnia. - Jednak zanim podjąłem decyzję, musiałem wypytać działaczy o wiele spraw. Wiadomo że umowa z Boreckim będzie obowiązywała przez rok.

Borecki zacznie pracę dopiero od 1 lipca, bo do końca czerwca obowiązuje go jeszcze kontrakt z drugoligowcem z Ostrowca. Dla 52-letniego trenera będzie to powrót do klubu z al. Unii po trzech latach. W sezonie 2003/04 prowadzony przez niego zespół w 16 meczach zdobył 25 punktów (bilans bramkowy 17-13) i utrzymał drużynę w II lidze.

Borecki w przeszłości prowadził m.in. Włókniarza Kietrz, BKS Bielsko-Biała, Ceramed Bielsko-Biała, Pasjonata Dankowice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, GKS Katowice, a przed przyjściem do KSZO - GKS Jastrzębie, z którym przegrał baraż o awans do II ligi.

Jutro piłkarze ŁKS wyjadą na dziesięć dni do USA. W programie pobytu oprócz spotkań z Polonią amerykańską są trzy mecze: 7 czerwca z Connecticut SC Polonia, 9 - z Polousa Soccer Club i 12 - ze Stalą Mielec New York.

W kadrze na wyjazd do USA znaleźli się: Adam Cieśliński, Kamil Goryszewski, Tomasz Hajto, Grzegorz Kmiecik, Andrew Konopelsky, Zdzisław Leszczyński, Robert Łakomy, Łukasz Madej, Adam Marciniak, Tomasz Ostalczyk, Stefan Potocki, Sebastian Przybyszewski, Bartosz Rubinkowski, Witold Sabela, Robert Szczot, Cezary Wilk i Bogusław Wyparło.