Okęcie: nowa linia, stary terminal

Od soboty Warszawa będzie mieć nowe połączenie - trzy razy w tygodniu do Werony latać będą samoloty Air Italy. Kiedy nowy terminal na Okęciu? Może w połowie czerwca.

- Boeingi 737-300 będą startować z Okęcia we wtorki, czwartki i soboty. Ceny zaczynają się od 35 euro, ze wszystkimi opłatami i podatkami lotniskowymi - mówił wczoraj przedstawiciel włoskiego taniego przewoźnika w Polsce Marek Sławatyniec z firmy Aviareps.

Air Italy, to młoda linia (istnieje od 2005 r.). Dotąd obsługiwała głównie loty czarterowe, teraz startuje z ofertą ponad 30 połączeń ze swojej bazy w Weronie do siedmiu europejskich miast. Poza Warszawą, również do Berlina, Pragi, Sofii, Barcelony, Madrytu i Londynu.

Przy okazji konferencji Włochów, rzecznik PPL Artur Burak przyznał, że nowy terminal na warszawskim lotnisku może być otwarty w połowie czerwca. - Taką wiadomość usłyszałem od przedstawicieli konsorcjum Budimex, Ferrovial i Lamela, które buduje terminal. A to od nich zależy termin oddania budynku - podkreślił.

Przypomnijmy, że termin oddania kluczowego dla rozładowania ruchu na Okęciu budynku był już przesuwany wielokrotnie. Na najbliższy wtorek zaplanowano inspekcję straży pożarnej.