Allianz sponsorem Górnika

Firma Allianz Polska od czwartku jest nowym sponsorem Górnika Zabrze. Allianz ma dokapitalizować klub i zostać jego większościowym udziałowcem. Obecnie miasto Zabrze posiada 77 procent akcji Górnika.

- Jesteśmy drugą grupą ubezpieczeniową w Polsce. Czas także w sporcie, nie tylko w biznesie, zacząć grać w pierwszej lidze piłkarskiej. Stąd decyzja o wsparciu Górnika. Zabrzański klub ma bardzo silną markę w Polsce, podobnie Allianz. Wierzę, że wspólnie uda nam się osiągnąć sukces sportowy na miarę legendy tego klubu. Nasz cel to mistrzostwo Polski na mistrzostwa Europy w roku 2012 - mówi Michael Mueller, wiceprezes Zarządu Allianza.

Nieoficjalnie mówi się, że budżet Górnika na nowy sezon wyniesie co najmniej 10 milionów złotych.

Dziś ma być oficjalnie ogłoszone nazwisko nowego trenera zespołu. Przesądzone już, że będzie nim Ryszard Wieczorek, były szkoleniowiec Odry Wodzisław i Korony Kielce. Klub pozyska nowych piłkarzy. Blisko sfinalizowania są rozmowy z Kamilem Witkowskim, utalentowanym napastnikiem Górnika Polkowice. Oferty złożone Piotrowi Gizie i Jackowi Wiśniewskiemu z Cracovii również pokazują dużą siłę przetargową Górnika. Jednak najbardziej spektakularnym transferem górników może być pozyskanie kapitana ŁKS, Tomasza Hajty. Były reprezentant otrzymał już ofertę ze śląskiego klubu.

Warunkiem zainwestowania przez Allianz była budowa w Zabrzu nowoczesnego stadionu na minimum 25 tysięcy widzów! Decyzja w tej sprawie zapadła. 12 czerwca w Zabrzu pojawia się przedstawiciele portugalskiej firmy, która przed laty stawiała stadion FC Porto.