Teletubisie promują homoseksualizm, a Tinky Winky to gej?

Poproszę moich psychologów z biura, by obejrzeli bajkę "Teletubbies" i ocenili, czy może być ona pokazywana w telewizji publicznej - deklaruje rzecznik praw dziecka, Ewa Sowińska.

Chodzi o sugestie, że popularny animowany program dla najmłodszych promuje homoseksualizm. - Słyszałam o tym problemie. Sprawa jest niezwykle delikatna, bo ta bajka jest wyjątkowo przez dzieci lubiana. Mnie się zdarzyło kiedyś obejrzeć jeden z odcinków i muszę przyznać, że te postaci wydały mi się bardzo sympatyczne. Jest jednak prawdopodobnie problem jednej z postaci - twierdzi Sowińska w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".

Tinky Winky jest gejem?

- Zauważyłam, że Tinky Winky ma damską torebkę, ale nie skojarzyłam, że jest chłopcem. W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst -- twierdzi Sowińska w rozmowie z "Wprost".

"Teletubbies" na całym świecie

Program "Teletubbies" powstał w Wiekiej Brytanii na zamówienie telewizji BBC. Scenariusze do wszystkich 365 odcinków napisał psycholog Andrew Davenport. Pierwszy odcinek wyemitowano w 1997 roku. Od tamtej pory serial pokazywano w 120 krajach na całym świecie i przetłumaczono na 21 języków. "Teletubisie" otrzymały wiele nagród telewizyjnych, m.in. BAFTA, Nickleodeon UK Children's Award i tytuł Millenium Product, przyznawany dla najlepszych programów przełomu wieków w Wielkiej Brytanii. W Polsce "Teletubisie" były pokazywane przez TVP, Canal+ i Zoneclub