Beckham wraca do reprezentacji Anglii

David Beckham został powołany do reprezentacji Anglii na towarzyskie spotkanie z Brazylią i eliminacji Euro 2008 z Estonią.

To pierwsze powołanie dla byłego kapitana Anglików od mistrzostw świata w Niemczech. Po nich selekcjonerem został Steve McClaren. Pierwszą jego decyzją była rezygnacja z Beckhama. Nie spodobało to się kibicom i ekspertom. Od kilku miesięcy fachowcy namawiali selekcjonera, by powołał 32-letniego pomocnika. Tym bardziej, że w Realu Madryt rozgrywa świetny sezon. Przed marcowymi meczami eliminacji Euro 2008 z Izraelem (0:0) i Andorą (3:0), McClaren nie dał się przekonać. Teraz nie miał wyjścia, bo jego posada wisi na włosku, a powołanie Beckhama zapewni mu chwilę spokoju. Prawdopodobnie Becks wskoczy od razu do pierwszego składu.

Jeszcze przed powołaniem Anglik powiedział, że mimo letnich przenosin do Los Angeles Galaxy ciągle chce grać w kadrze. - W USA sezon jest krótszy, gra się tylko 30 spotkań, więc będę bardziej wypoczęty. Tym chętniej będę przyjeżdżał na zgrupowania - powiedział Beckham.

W kadrze brakuje za to napastnika Manchesteru United Wayne'a Rooneya, który w meczu z Estonią jest zawieszony za kartki. Piątkowy mecz z Brazylią będzie pierwszym meczem reprezentacji na nowym stadionie Wembley.

Kadra Anglików na mecze z Brazylią i Estonią

Bramkarze: P. Robinson (Tottenham), S. Carson (Liverpool), R. Green (West Ham).

Obrońcy: P. Neville (Everton), R. Ferdinand (Man Utd), J. Terry (Chelsea), W. Bridge (Chelsea), W. Brown (Man Utd), J. Carragher (Liverpool), M. Dawson (Tottenham), L. King (Tottenham), N. Shorey (Reading).

Pomocnicy: D. Beckham (Real Madryt), S. Gerrard (Liverpool), J. Jenas (Tottenham), J. Cole (Chelsea), A. Lennon (Tottenham), D. Bentley (Blackburn), M. Carrick (Man Utd), F. Lampard (Chelsea), S. Downing (Middlesbrough), K. Dyer (Newcastle).

Napastnicy: P. Crouch (Liverpool), M. Owen (Newcastle), A. Smith (Man Utd), J. Defoe (Tottenham).