Super woda leczy rany

Amerykańscy naukowcy wynaleźli "super wodę" utlenioną, która błyskawicznie przyspiesza gojenie się ran

Według kalifornijskiej firmy, która jest autorem wynalazku woda ma właściwości bakteriobójcze, antywirusowe i przeciwgrzybiczne. Leczniczych właściwości nabiera w procesie filtrowania przez błonę solną. Woda jest szczególnie skuteczna w leczeniu zakażeń gronkowcem złocistym, który u pacjentów dotkniętych cukrzycą powoduje owrzodzenie stóp- donosi magazyn New Scientist. Zdaniem ekspertów leczenie ran jest głównym problemem osób chorych na cukrzycę.

Głównymi składnikami wody są jony dwutlenku chloru. To elektrycznie naładowane cząsteczki, które przebijają ściany komórkowe wolno żyjących mikrobów. Woda zabija tylko te komórki, które może całkowicie otoczyć. Ludzkie komórki więc nie giną, ponieważ są ściśle ze sobą nawzajem powiązane we wzory.

Lek produkuje się z czystej wody przepuszczanej przez półprzenikliwa błonę, która wytwarza jony dwutlenku chloru. Badania wykazały, że leczeni wodą pacjenci z zaawansowaną chorobą wrzodową stóp, którzy jednocześnie stosowali kurację antybiotykową wracali do zdrowia w ciągu 45 dni. Dla porównania standardowa kuracja trwała zwykle 55 dni.Około 15% przypadków owrzodzenia stóp grozi amputacją kończyn. - Leczenie ran jest głównym problemem chorych na cukrzycę, którzy nie wykonują odpowiednich badań poziomu glukozy lub mają problemy z krążeniem- powiedział Tracey Kelly, brytyjski ekspert w dziedzinie leczenia cukrzycy - Cieszymy się z każdej nowej kuracji, która pomoże cukrzykom w szybkim wyleczeniu - dodał.