Burger King otworzy 25 restauracji w Polsce

W ciągu pięciu najbliższych lat powstanie w Polsce kolejnych 25 barów Burger King Spółka. Takie plany rozwoju tej amerykańskiej sieci fast food- według nieoficjalnych informacji dziennika Rzeczpospolita - ma spółka AmRest, która wprowadziła ją ponownie na polski rynek..

Pierwszy bar Burger Kinga został otwarty oficjalnie 17 maja w Złotych Tarasach w Warszawie. Kierownictwo holdingu AmRest, która w Polsce jest właścicielem restauracji KFC i Pizza Hut nie podaje szacunków dotyczących rozwoju sieci . Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że notowana na warszawskiej giełdzie spółka AmRest chce wprowadzić do Polski także największą na świecie sieć barów kawowych Starbucks. Na razie - jak podaje dziennik- negocjuje warunki umowy.

Ponowne pojawienie się sieci Burger King, jednego z największych konkurentów sieci McDonalds, w Polsce jest częścią międzynarodowej strategii ekspansji. Prócz Polski nowe restauracje mają zostać uruchomione w Egipcie, Hong Kongu i Indonezji. Do końca 2007 roku tylko w Europie Burger King 230 nowych restauracji. W niektórych krajach firma zamyka bary. Taki los - jak podaje brytyjski dziennik "Guardian" spotkał m.in. 21 z ponad 500 placówek Burger Kinga w Wielkiej Brytanii, która obok Niemiec należy do jej największych rynków w Europie.