Kita chce kupić Wisłę Kraków

Polski biznesmen mieszkający we Francji Waldemar Kita chce kupić Wisłę Kraków. - Dziś mój prawnik wyśle list do pana Cupiała z propozycją spotkania - powiedział Kita ?Przeglądowi Sportowemu". Bogusław Cupiał chce sprzedać klub podobno za 13 mln euro.

- Za 5 mln euro mogę kupić Nantes, ale ten klub spadł do drugiej ligi. Jeśli oferta pana Cupiała będzie atrakcyjna, być może się dogadamy - twierdzi Kita, który jest jednym z najbogatszych ludzi we Francji. Jego firma Corneal jest gigantem na rynku okulistyki. Francuskie media szacują majątek Kity na 150 mln euro.

Kita był już kiedyś właścicielem klubu piłkarskiego - szwajcarski Laussane Sport zostało nawet wicemistrzem kraju. - Jeśli miałbym przejąć Wisłę, to już od nowego sezonu - zapowiada Kita, który dodaje, że jeśli zostałby właścicielem krakowskiego klubu, to na ławkę trenerską mógłby powrócić Henryk Kasperczak.

O francuskim biznesmenie polski światek piłkarski usłyszał pod koniec stycznia, kiedy Kita stwierdził, iż nosi się z zamiarem kandydowania na prezesa PZPN. Z zapowiedzi jednak nic nie wyszło.

Wisła w tej chwili jest na ósmym miejscu w ekstraklasie i nie ma szans na miejsce gwarantujące udział w europejskich pucharach.

Czy Wiśle przydałaby się zmiana właściciela?