Po kłótni odgryzł ucho sąsiadowi

G. najpierw pokłócił się ze swoim sąsiadem, potem rzucił się na niego i w trakcie szarpaniny odgryzł mu ... ucho. Grozi mu za to nawet do 10 lat więzienia.

Wszystko rozegrało się w powiecie głubczyckim tuż po północy z soboty na niedzielę. W Ściborzycach Wielkich (gm. Kietrz) doszło do awantury pomiędzy dwoma mieszkańcami tej wsi.

Jak ustalili funkcjonariusze policji pokrzywdzony idąc do domu, został zaczepiony na ulicy przez 27-letniego Damiana G. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do rękoczynów. 27-latek powalił 45-letniego sąsiada na ziemię i .... odgryzł mu większość prawego ucha. Potem zabrał się za odgryzanie lewego i częściowo mu się to udało.

Zraniony mężczyzna sam poszedł do głubczyckiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze. Odgryzionej małżowiny nie zdołano odnaleźć.

Policjanci zatrzymali napastnika. Odpowie teraz za uszkodzenie ciała. Zanim jednak usłyszy ostateczny zarzut będzie się musiał wypowiedzieć biegły z zakresu medycyny sądowej co do ciężkości spowodowanych obrażeń ciała. Sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.