Osuch: mam wystarczające kompetencje do kierowania ARiMR

Nowy prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) Paweł Janusz Osuch uważa, że ma wystarczające kompetencje do kierowania tą instytucją. Przedwczoraj Osuch został powołany na stanowisko szefa ARiMR- u przez premiera Jarosława Kaczyńskiego. Niektóre media krytycznie wypowiadały się o tej nominacji.

Osuch poinformował, że ARiMR nie będzie zmieniać dotychczasowej strategii Agencji, gdyż - w jego opinii - funkcjonowała ona dobrze. Nowy prezes będzie się jedynie starał usprawnić niektóre elementy firmy. Osuch podkreślił, że w tych działaniach liczy na wsparcie ze strony swoich zastępców. Dodał on też, że zamierza pogłębiać swoją wiedzę na temat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Paweł Janusz Osuch jest między innymi absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Szkoły Giełdowej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Osuch zdał też z bardzo dobrym wynikiem egzamin do Państwowego Zasobu Kadrowego w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie. Dyplom otrzymał z rąk premiera Jarosława Kaczyńskiego.