Dlaczego w kadrze nie ma Jelenia?

Doszliśmy do wniosku, że Jakub Błaszczykowski i Wojciech Łobodziński są obecnie w lepszej formie, a w reprezentacji Jeleń gra na tej samej pozycji co oni - mówi w "Przeglądzie Sportowym", Bogusław Kaczmarek, asystent Leo Beenhakkera

Brak pomocnika francuskiego AJ Auxerre w kadrze powołanej na mecze z Azerbejdżanem i Armenią to jedna z największych niespodzianek. Jeleń, który bardzo dobrze spisuje się w lidze francuskiej, znalazł się na liście "rezerwowej".

- Ale to nie jest lista rezerwowych, tylko piłkarzy, którzy cały czas muszą być w gotowości, ponieważ to od nich zaczniemy uzupełnianie składu, jeśli znów dotknie nas plaga kontuzji. To że Irek jest na tej liście, nie oznacza, że nie ma go w kadrze - podkreśla Kaczmarek.

- Wraz z Leo Beenhakkerem i Dariuszem Dziekanowskim doszliśmy do wniosku, że obecnie w lepszej formie są Jakub Błaszczykowski i Wojciech Łobodziński. A w reprezentacji Jeleń gra na tej samej pozycji, co oni. Dlatego można się tylko cieszyć, że jest konkurencja. Mam take marzenie, żeby w reprezentacji na każdej pozycji była taka walka jak na prawej stronie pomocy - dodaje Kaczmarek.

Powołani piłkarze:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic Glasgow), Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa), Łukasz Fabiański (Legia Warszawa)

Obrońcy: Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Jacek Bąk (Al-Ryyan), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Grzegorz Bronowicki (Legia Warszawa), Paweł Golański (Kolporter Korona Kielce), Jakub Wawrzyniak (Widzew Łódź), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków)

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Euzebiusz Smolarek (Borussia Dortmund), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Przemysław Kaźmierczak (Boavista FC), Rafał Murawski (Lech Poznań), Wojciech Łobodziński (Zagłębie Lubin)

Napastnicy: Maciej Żurawski (Celtic Glasgow), Radosław Matusiak (US Palermo), Grzegorz Rasiak (Southampton FC), Marek Saganowski (Southampton FC), Mariusz Ujek (BOT Bełchatów)

Lista rezerwowa:

Tomasz Kuszczak (Manchester United), Marcin Baszczyński (Wisła Kraków), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre), Maciej Iwański (Zagłębie Lubin), Robert Kolendowicz (Zagłębie Lubin), Łukasz Piszczek (Zagłębie Lubin), Bartłomiej Grzelak (Legia Warszawa).

Kto powinien grać w kadrze na prawej pomocy?