Google Earth już jest po polsku

W czwartek firma Google uruchomiła usługę Google Earth w siedmiu nowych wersjach językowych: po polsku, arabsku, czesku, holendersku, koreańsku, portugalsku i rosyjsku. Premiera Google Earth w lokalnych językach udostępnia użytkownikom nowe narzędzia do wyszukiwania i tworzenia treści geograficznych w ich własnym języku. Google podkreśla w ten sposób, że chce ułatwiać dostęp do usług internetowych osobom, które mówią językiem innym niż angielski.

Polacy mogą oglądać zasoby Google Earth we własnym języku. Wszystko jedno, czy szukają lokalnych informacji, poznają cel swojej wakacyjnej wyprawy czy analizują miejsce na nowy dom bądź mieszkanie.

Google Earth jest ogromną i elastyczną platformą do porządkowania i współdzielenia informacji geograficznych. Łączy w sobie obrazy satelitarne, mapy oraz materiały trójwymiarowe, które składają się na wirtualny atlas, pozwalający badać i odkrywać świat. Ponadto użytkownicy mogą do tego atlasu dodawać warstwy, opisujące ich ulubione restauracje, trasy wędrówek lub zagranicznych podróży. Informacje udostępnianie w ramach Google Earth odnaleźć można dzięki wyszukiwarce. Pozwalają one poznać opinie i wkład osoby, która je stworzyła, podobnie jak przy tradycyjnym wyszukiwaniu w Internecie.

- Google Earth pozwala użytkownikom odkrywać i zrozumieć naszą planetę w zupełnie nowy sposób - powiedział John Hanke, dyrektor Google Earth i Google Maps. - Koncentrujemy się na tym, żeby więcej użytkowników mogło korzystać z Google Earth w swoim języku ojczystym, co da im szansę na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.

Google rozwija w ten sposób koncepcję sieci uporządkowanej geograficznie. Wyszukiwarka w Google Earth będzie pokazywać nie tylko wygenerowane przez Google wyniki związane z daną lokalizacją, ale także treści utworzone przez użytkowników, takie jak zdjęcia danego miejsca, trójwymiarowe modele budynków i wiele innych materiałów.

Aplikacja Google Earth od swojej premiery w 2005 roku została pobrana przez ponad 200 milionów unikalnych użytkowników.