Eriksson trenerem Dynama Kijów?

Były trener reprezentacji Anglii, Sven Goran Eriksson poprowadzi Dynamo Kijów - podały we wtorek szwedzkie i angielskie media

Dziennik "Expressen", powołując się na swoje źródła w Anglii, napisał, że "Eriksson podpisał już dziesięć dni temu kontrakt z Dynamem Kijów i będzie zarabiać trzy miliony euro rocznie". Według gazety, Szwed ma rozpocząć pracę w ukraińskim klubie 14 maja.

"Daily Mirror" poinformował we wtorek, że 59-letni Eriksson uzgodnił wszystkie warunki pracy na Ukrainie z właścicielem Dynama - Ihorem Surkisem, bratem szefa tamtejszej federacji piłkarskiej - Hryhorija, który wywalczył dla Polski i Ukrainy organizację Euro 2012. W negocjacji kontraktu miał mu pomagać znany menedżer Pini Zahavi.

Jeśli do zawarcia kontraktu istotnie dojdzie najbardziej ucieszą się z tego... Angielskiej Federacji Piłkarskiej. Choć szwedzki trener po słabym występie na mistrzostwach świata w Niemczech został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Anglii, ta ostatnia cały czas płaci mu 13 tys. funtów. Przestanie dopiero wtedy, gdy Szwed znajdzie sobie nową pracę.