Kaźmierczak zaproszony na mecz gwiazd Luisa Figo

Przemysław Kaźmierczak z Boavisty Porto został zaproszony do udziału w charytatywnym meczu, który organizuje gwiazdor Interu Mediolan

Spotkanie rozegrane zostanie 9 czerwca na stadionie Sportingu Lizbona, którego Figo jest wychowankiem. Były piłkarz m.in. FC Barcelony, Realu Madryt i obecnie Interu, jest pomysłodawcą i założycielem fundacji, która od 2003 roku zajmuje się promocją sportu wśród biednych dzieci.

- Gwiazdy Luisa Figo zmierzą się z drużyną gwiazd ligi portugalskiej, do której zostałem zaproszony - mówi Kaźmierczak, jeden z trzech obok Rafała Grzelaka i Krzysztofa Kazimierczaka Polaków w Boaviście. - To dla mnie wielki zaszczyt. Byłem bardzo zaskoczony, bo nigdy nie spodziewałem się, że będę mógł zagrać w takim meczu. Oczywiście zaproszenie przyjąłem i od razu potwierdziłem, że przyjadę do Lizbony.

Na razie nieznana jest ostateczna lista piłkarzy, którzy zagrają na stadionie Sportingu. - To ponad setka nazwisk. Na pewno nie wszyscy będą mogli przyjechać. Wiem, że zostaną wybrane dwie kadry po 22 piłkarzy - opowiada Kaźmierczak. - Ale na pewno nie zabraknie zawodników z najwyższej półki, bo wśród zaproszonych są gracze Milanu, Manchesteru United, Chelsea i Juventusu Turyn, m.in. Petr Cech, Vitor Baia, Dida, Ashley Cole, Cafu, Alessandro Nesta, Paolo Maldini, Ronaldo. Wspaniale będzie ich poznać, zagrać z nimi, a potem porozmawiać, bo zaplanowana jest też uroczysta kolacja.