Juergen Roeber trenerem Wisły Kraków?

Niemiec Juergen Roeber, były trener Borussii Dortmund, to nowe nazwisko, które pojawia się w mediach wśród kandydatów na stanowisko trenera Wisły Kraków. O tym, że nowym szkoleniowcem Wisły "ma zostać" Roeber napisał we wtorek ?Dziennik"

W niedzielę ze zwolnionym niedawno z Borussii Dortmund szkoleniowcem spotkał się w Berlinie prezes wicemistrzów Polski Mariusz Heller. Niemiecki trener w najbliższym czasie spodziewany jest na stadionie Wisły. Już wtedy może dojść do podpisania kontraktu - donosi "Dziennik".

Największym sukcesem Roebera jest trzecie miejsce w Bundeslidze zdobyte z Herthą Berlin. Za granicą pracował m.in. w Partizanie Belgrad, z którym zdobył wicemistrzostwo Jugosławii.

Nie najlepszą opinię o Roeberze wygłosił jednak niedawno Ebi Smolarek, napastnik Borussii. - To typowo niemiecki trener, który zajechał drużynę fizycznie. Zajęcia z nim były męczarnią, bo zamiast grać w piłkę, ciągle tylko biegaliśmy - stwierdził Polak. Smolarek odetchnął więc z ulgą, gdy Roeben został zwolniony i zastąpił go Thomas Doll.