Kalisz: Przeciek o Ujazdowskim świadczy o rozłamie w PiS

- Przeciek do "Gazety Wyborczej" o kandydaturze Ujazdowskiego na wicepremiera świadczy o rozłamie w PiSie - powiedział Ryszard Kalisz w programie ''Kawa na Ławę'' w TVN. - Jeżeli wygra Gosiewski, to spetryfikuje się ten najwęższy układ wokół Kaczyńskich - dodał polityk SLD.

Tadeusz Cymański zapewnił, że rozłamu w jego partii nie ma. - Mnie rajcuje, jak się opozycja martwi, co się dzieje w PiSie. Mamy różnych ludzi, różne poglądy, są dyskusje, które mnie cieszą. Jesteśmy żołnierzami, a nie niewolnikami - stwierdził poseł PiS.

Zdaniem Cymańskiego wicepremierem najprawdopodobniej zostanie Gosiewski. - On jest może niepozorny z wyglądu, ale za to jest niesamowicie skuteczny i pracowity - powiedział poseł PiS.

Informacje o możliwości zgłoszenia kandydatury Kazimierza Ujazdowskiego na wicepremiera podała wczorajsza ''Gazeta Wyborcza''. Kandydaturę ministra kultury ma na najbliższym spotkaniu z premierem Kaczyńskim wysunąć minister transportu Jerzy Polaczek.

W rozmowie z ''GW'' minister przypomniał, że w 2001 r., gdy minister sprawiedliwości Lech Kaczyński został zdymisjonowany, Ujazdowski na znak solidarności także złożył rezygnację. - To pokazało jedną z zalet jego charakteru, że nie przywiązuje się do stanowisk - powiedział Polaczek.