Wyścig luksusowych aut zatrzymany przez niemiecką policję

Prawie 70 luksusowych samochodów z całego świata zatrzymała tej nocy niemiecka policja na drogach Nadrenii, Westfalii i Hesji. Ich kierowcy brali udział w nielegalnym wyścigu samochodowym, którego trasa wiedzie przez całą Europę.

Uczestnicy wyścigu w Amsterdamie:

Jego uczestnicy zostali zatrzymani podczas etapu z Amsterdamu do lotniska Hahn pod Frankfurtem nad Menem. Za udział w nielegalnym wyścigu musieli zapłacić po 420 euro. Większość z nich dostała też mandaty za przekroczenie prędkości. Policyjny konwój eskortował ich następnie do lotniska, skąd odlecieli do Stambułu.

Nieformalne wyścigi pod nazwą "Gumball 3000" organizowane są w Londynie od 1999 roku. Biorą w nich udział z reguły bardzo bogaci właściciele ekskluzywnych samochodów takich marek jak Rolls-Royce, Ferrari czy Lamborghini. Ścigają się na zwykłych drogach i autostradach, a kolejne etapy przemierzają najczęściej nocami ze względu na mniejsze natężenie ruchu. Choć wyścig nie ma oficjalnego zwycięzcy, w internecie publikowany jest ranking uczestników. Jest on sporządzany między innymi na podstawie osiąganych prędkości czy też wysokości otrzymywanych mandatów.

Trasa tegorocznych zawodów miała prowadzić z Londynu do lotniska pod Frankfurtem, skąd uczestnicy i ich pojazdy zostali przetransportowani do Stambułu. Stamtąd przez Saloniki i Bratysławę mieli jechać do Berlina, a następnie z powrotem do Londynu. Niemiecka policja zdecydowanie podkreśla, że nie dopuści do kontynuowania wyścigu w Niemczech. Jego uczestnicy stwarzają bowiem ogromne zagrożenie dla zwykłych użytkowników ruchu drogowego.

Gumball 2005:

Zdjęcia samochodów biorących udział w tegorocznym rajdzie