Ordynator neurochirurgii CM UJ zatrzymany

Krakowscy policjanci zatrzymali pod zarzutem przyjmowania łapówek ordynatora oddziału neurochirurgii szpitala uniwersyteckiego w Krakowie, Ryszarda Cz. Mężczyzna został złapany w klinice na gorącym uczynku i przyznał się do zarzutu.

Policjanci twierdzą, że sygnały o łapówkach przyjmowanych przez ordynatora Cz. docierały do nich już od dwóch lat. Pieniądze umieszczone w kopercie miał odbierać w swoim gabinecie. Według policjantów były to opłaty za przyjęcie na oddział lub wcześniejsze przeprowadzenie operacji przez samego doktora Cz. Podobnie było w poniedziałek, podczas akcji przygotowanej przez wydział antykorupcyjny komendy wojewódzkiej policji w Krakowie. Podczas kilku godzin obserwacji gabinetu, w którym wcześniej zamontowano podsłuch, lekarz przyjął trzy łapówki, każdą po kilkaset złotych.

Zastępca prokuratora okręgowego w Krakowie Krzysztof Urbaniak poinformował, że postawione przez policję do tej pory zarzuty przyjęcia korzyści majątkowej dotyczą dziewięciu przypadków o łącznej wartości ponad 3 tys. zł. Lekarz przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Lekarza zatrzymano, we wtorek zostanie doprowadzony do prokuratury okręgowej w Krakowie. Prawdopodobnie zostaną mu postawione zarzuty korupcyjne. Do sądu trafi wniosek o areszt dla Ryszarda Cz.

Specjalnością oddziału klinicznego kliniki neurochirurgii szpitala uniwersyteckiego w Krakowie, któremu szefował Ryszard Cz., są operacje tętniaków i naczyniaków mózgu oraz operacje dyskopatii wszystkich odcinków kręgosłupa.