"Życie Warszawy": Marek Jurek ruszy w tournee po kraju

PRZEGLĄD PRASY. "Życie Warszawy" pisze, że w maju Marek Jurek odwiedzi duże miasta, aby szukać poparcia dla swojej nowej partii. Potwierdza to Artur Zawisza, były poseł PiS, podkreślając, że marszałek otrzymał bardzo wiele zaproszeń.

Marek Jurek zamierza odwiedzić Łódź, Kraków, Poznań, Rzeszów, Przemyśl, Krosno i Tarnobrzeg. Wiadomo już, że 7. maja pojawi się w Łodzi. Małgorzata Bartyzel, posłanka z łódzkiego okręgu wyborczego, opowiada, że podczas wizyty planowane jest zarówno spotkanie z osobami, które zadeklarowały już wstąpienie do nowej partii, jak i z tymi, którzy są nią dopiero zainteresowani.

Jurek: Od posłów zależy, czy powstanie klub

Wczoraj Jurek wykluczył połączenie swojej partii z LPR (co w niedzielę zaproponował mu Roman Giertych) i powiedział, że chce skupić się teraz na budowaniu struktur swojej partii w Sejmie i w regionach. - Powstaje bardzo dużo struktur terenowych - powiedział, dodając, że zgłosili się już do niego chętni do tworzenia partii m.in. z województwa lubuskiego i łódzkiego.

- Jeśli chodzi o strukturę parlamentarną, to będziemy ją budować na najbliższym posiedzeniu Sejmu - zapowiedział Jurek. - Wtedy przekonamy się, czy powstanie klub. Zależy to od posłów, którzy przystąpią do partii - dodał.