Bielan: Wcześniejsze wybory są bardzo prawdopodobne

- Scenariusz wcześniejszych wyborów jest bardzo prawdopodobny - stwierdził rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan.

Na antenie Radia Kielce Bielan wyjaśniał, że PiS nie będzie chciał podzielić losu AWS-u i czekać na powolny rozpad klubu. Wybory mogłyby się odbyć nawet w czerwcu. Decydujące będą głosowania dotyczące powołania marszałka, które mają się odbyć w tym tygodniu.

Jak powiedział rzecznik, jeżeli rząd nie będzie miał wystarczającego poparcia, a tworzony przez Marka Jurka klub będzie zrzeszał więcej niż 15 posłów, to po majowym weekendzie, w Sejmie może zostać zgłoszony wniosek o samorozwiązanie Izby.

Rzecznik podkreślił, że PiS nie jest skazany na porażkę we wcześniejszych wyborach. Jego zdaniem nawet, jeśli Prawo i Sprawiedliwość nieznacznie przegra w tych wyborach lepiej być silną opozycją i kontrolować ewentualną koalicję PO i SLD niż czekać aż PIS się rozpadnie, a rząd straci większość w parlamencie.

Wśród kandydatów na nowego marszałka wymienił szefową finansów publicznych Aleksandrę Natalli- Świat i przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Pawła Zalewskiego.

Czy powinno dojść do wcześniejszych wyborów?