Na Śląsku coraz więcej pracy

Na Śląsku systematycznie spada bezrobocie - pod tym względem region plasuje się na czwartym miejscu w Polsce. Mniej bezrobotnych jest w województwach: małopolskim, wielkopolskim i mazowieckim.

W marcu w śląskich urzędach pracy zarejestrowanych było 220 tysięcy osób - o ponad 8 tysięcy mniej niż w lutym i ponad 60 tysięcy mniej niż w roku ubiegłym.

Są jednak miejsca, w których poziom bezrobocia nadal przekracza 20 procent. Taka sytuacja jest w Świętochłowicach, Bytomiu i Zawierciu. Najniższe bezrobocie jest w Katowicach - około 5 procent i Bielsku-Białej - dwa procent więcej. Średnia wojewódzka wynosi około 13 procent.

Jak informuje biuro prasowe marszałka województwa śląskiego pozytywnym aspektem regionalnego rynku pracy jest rosnąca z roku na rok liczba ofert pracy. Przedsiębiorstwa usytuowane na Śląsku zgłaszają ponad 12 procent krajowej podaży ofert. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, które może się przekładać na dalszy spadek poziomu bezrobocia i niewątpliwie jest oznaką dobrej kondycji gospodarki w regionie.