Wolski "udanie zmolestowany przez Urbańskiego"

Marcin Wolski, dyrektor "Jedynki" Polskiego Radia, przechodzi do TVP? Wczoraj zarząd radia podjął decyzję o jego zwolnieniu.

- To jest porozumienie pomiędzy radiem, a telewizją publiczną - mówi o swoim zwolnieniu Wolski. Dyrektor "Jedynki" miałby przejść do TVP, gdzie, jak mówi, mógłby zająć się czymś "bardziej odpowiadającym jego zainteresowaniom".

Jak pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" przyczyną zwolnienia Wolskiego może być jednak słaba słuchalność "Jedynki". W zeszłym roku plasowała się na poziomie 14,9 proc.; teraz spadła do 12,9 proc.

Wolski odpiera takie zarzuty: - Za miesiąc będziemy słyszalni w całym kraju. Wtedy można by zmierzyć efekty mojej pracy.

Z kolei rzecznik radia, Tadeusz Fredro-Boniecki, stwierdził, że powodem zwolnienia nie była negatywna ocena Wolskiego.

Sam Wolski twierdzi, że rozmawiał z Urbańskim jak ma tłumaczyć swoje zwolnienie. - Powiedz, że zostałeś "udanie zmolestowany przez prezesa Urbańskiego" - miał mu powiedzieć prezes TVP.

Rzecznik TVP Katarzyna Twardowska dla "GW": - Prezes stara się pozyskać wybitną postać ze świata rozrywki."

Marcin Wolski to znany satyryk, felietonista "Gazety Polskiej", "Wprost" i "Tygodnika Solidarność". Dyrektorem Programu I PR został mianowany 21 lipca 2006. Wcześnie przez wiele lat związany radiową "Trójka".

Przeczytaj o kolejnych zwolnieniach w Polskim Radiu