Pakiet Szejnfelda: Więcej praw dla małych firm

Platforma Obywatelska proponuje pakiet ustaw, które mają pomóc przedsiębiorcom. PO przekonuje, że z jednej strony będą one ograniczały bariery rozwoju przedsiębiorczości, a z drugiej wzmacniały rozwój gospodarczy.

Adam Szejnfeld z PO powiedział, że w ramach pakietu PO proponuje między innymi rozszerzenie przywilejów dla małych przedsiębiorców w tym mozliwość zawieszenia działalności gospodarczej do dwóch lat bez skutków fiskalnych czy skarbowych. Platforma chce również ograniczenia kontroli przedsiębiorców. Adam Szejnfeld dodaje, że pakiet zawiera kilkadziesiąt przepisów, które mają ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej.

Zobacz hity z pakietu Szejnfelda .

Wcześniej tak zwany "Pakiet Kluski", w którym znalazły się zapisy mające ułatwić życie przedsiębiorcom zaprezentował rząd. Według przewodniczącego klubu PO Bogdana Zdrojewskiego propozycje rządu były próbą uprzedzenia propozycji Plaformy. Podkreślił jednak, że zależy mu na współpracy. "Nie ważne kto w tej sprawie wyprzedza, ważne jest, jaki obszar aktywnośći tej materii jesteśmy w stanie w sposób pozytywny zaspokoić" - dodał

Platforma zapowiada, że stopniowo będzie wprowadzać pod obrady kolejne projekty ustaw. Podkreśla, że po projektach dotyczących przedsiębiorców zamierza przedstawić propozycje dotyczące między innymi ordynacji podatkowej czy przepisów prawa pracy.

Lepszy dla firm byłby