Nowa książka Tolkiena już w sprzedaży

Nowa książka J.R.R. Tolkiena trafiła do amerykańskich księgarń. 24 lata po śmierci autora światło dzienne ujarzały ?Dzieci Hurina?.

Książka przez prawie 30 lat redagowana była przez syna Tolkiena, Christophera, który złożył ją z luźnych fragmentów znalezionych w notatkach swojego ojca.

Historia przedstawiona w "Dzieciach Hurina" rozgrywa się na długo przed wydarzeniami znanymi z "Władcy Pierścieni". Przeklęty Valar Morgoth rzuca klątwę na Hurina, jednego z najpotężniejszych wojowników Śródziemia. Z przekleństwem Hurina muszą się zmierzyć jego dzieci - Turin Turambar, Urwena i Nienor. Cała opowieść opatrzona jest ilustracjami Alana Lee, człowieka odpowiedzialnego za szkice koncepcyjne filmowej trylogii stworzonej przez Petera Jacksona.

Fragmenty "Dzieci Hurina" zostały już wcześniej opublikowane m.in. w "Niedokończonych Opowieściach". Christopher Tolkien zapowiada jednak, że teraz będzie to całkowicie nowe opracowanie opowieści.

- Fani na pewno rozpoznają wiele fragmentów, z którymi spotkali się już w innych wydaniach. Część tekstu będzie jednak całkowicie nowa, stanowiąc nielada gratkę dla wielbicieli twórczości mojego ojca - zapewnia Christopher.

Trylogia "Władca Pierścieni" sprzedała się na całym świecie w ponad 150 mln egzemplarzy. Daje to powieści 11. miejsce na liście bestselerów wszechczasów.