Spider-Man 3 już w kinach

W Tokio odbyła się światowa premiera najnowszej odsłony przygód człowieka pająka. Według samych twórców, kosztująca 250 milionów dolarów superprodukcja swoją popularnością przebije dwie poprzednie części cyklu.

Na premierze w komplecie pojawili się twórcy filmu i aktorzy odtwarzający główne role. Nie zabrakło więc zasiadającego trzeci raz na stołku reżyserskim Sama Raimiego, odtwarzającego - podobno po raz ostatni - postać Spider-Mana Tobey'ego Maguire oraz jego filmowej partnerki, ubranej w zwiewną, różową sukienkę Kristen Dunst.

Postać Spider-Mana wykreowana została w 1962 roku przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Nieśmiały, zamknięty w sobie chłopak, który w wyniku ugryzienia przez napromianiowanego pająka zyskał ponadnaturalne umiejętności, błyskawicznie stał się bożyszczem milionów komiksowych wielbicieli.

Sukces komiksu zachęcił twórców do przeniesienia postaci na inne medium. Powstały seriale animowane jak i pełnometrażowe filmy telewizyjne i kinowe. Nie odniosły one większego sukcesu, głównie ze względu na mały budżet, uniemożliwiający przedstawienie człowieka pająka w sposób, w jaki kreował go komiks.

Dopiero w 2002 roku, możliwośći techniczne i wielkie pieniądze pozwoliły wytwórni Sony Pictures na zrealizowanie filmu, na który miłośnicy pająka czekali od lat. Obraz wyreżyserowany przez Sama Raimiego w pierwszy weekend zarobił 114 milionów dolarów, co do dnia dzisiejszego stanowi filmowy rekord otwarcia. Na całym świecie fabularny Spider-Man zarobił 821 milionów dolarów, z czego 403 miliony w samych Stanach Zjednoczonych. Ogromny sukces filmu sprawił, że dwa lata później powstała jego druga część, również zarabiając bajeczną sumę ponad 780 milionów dolarów.

250 milionowy budżet trzeciej odsłony cyklu pozwolił twórcom, co zobaczyć można było w dostępnych od kilku miesiącach zwiastunach, na niesamowite skumulowanie efektów wizualnych. Praca grafików komputerowych umożliwi bohaterowi stawienie czoła przeciwnikom, których wykreowanie stanowiło nielada wyzwanie. Według zapowiedzi, Spider-Man w trzeciej części mierzyć się będzie z "mutantem stworzonym z piasku, zemstą swojego przyjaciela i przede wszystkim, z sobą samym". Czy za komputerowymi fajerwerkami nadąży fabuła dowiemy się już 4 maja.

Zobacz zwiastun filmu: Spider-Man 3

Wybierzesz się do kina na nowego Spider-Mana?