Tylko dziś rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie inwestycji

W całym kraju sprawnie rolnicy składają wnioski o unijne dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach. Zainteresowani mogą to zrobić tylko dziś w oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rolnicy będą mogli przeznaczyć dopłaty na dowolną inwestycję w swoim gospodarstwie. Pieniądze pochodzą z resztek funduszy strukturalnych i korzystnej różnicy w kursach walut.

Choć przed większością oddziałów stoją kolejki, składanie wniosków odbywa się sprawnie. Rolnicy spędzają przy stanowisku obsługi klienta zaledwie kilka minut.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można składać do 22.00. Dokumenty można też wysłać listem poleconym lub pocztą kurierską. Rolnicy jednak wolą w większości złożyć je osobiście.

W całym kraju do podziału jest 230 milionów złotych, między innymi, dla województwa świętokrzyskiego przeznaczono około dziesięciu milionów, dla lubelskiego- 30 milionów, dla Dolnego Śląska- 13 milionów.

Losowanie wniosków odbędzie się w Warszawie 26 kwietnia w obecności przedstawicieli rolniczych związków, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz rządu.