Prawnik kontra strona www publikująca dane niewiernych mężczyzn

Autorka witryny internetowej, na której kobiety zamieszczają ostrzeżenia dla innych kobiet przed mężczyznami, z którymi się spotykały, została pozwana przez prawnika z Pensylwanii. Według niego, pozwala zamieszczać fałszywe informacje, m.in. o tym, że był on niewierny i że cierpi na choroby przenoszone drogą płciową.

Pozew został oddalony, bo strona DontDateHimGirl.com tworzona jest na Florydzie - pozwana w czerwcu autorka strony, Tasha C. Cunningham mieszka w Miami. Pensylwański sędzia R. Stanton Wettick Jr. zdecydował w zeszłym tygodniu, że nie może orzekać w sprawie, bo nie podlega ona jurysdykcji jego stanu, mimo że na stronie są komentarze pochodzące od kobiet z Pensylwanii.

Problem jednak pozostaje: prawnik z Pittsburgha Todd Hollis twierdzi, że autorka kłamie: pozwala na zamieszczanie negatywnych komentarzy, ale nie dba o prawdziwość informacji. Według Cunningham, od takich oskarżeń chroni ją ustawa z 1996. Zapobiega ona karaniu twórców witryn, kiedy nie wpływają oni na treść zamieszczanych ogłoszeń czy postów, a tak - wg Cunningham - jest w przypadku jej strony.

Internautki wycofują się?

Orzeczenie sędziego z Pensylwanii nie odnosi się jednak do drugiej skargi, jaką złożył Hollis. Prawnik pozwał także autorki komentarzy, które m.in. kwestionują jego możliwości seksualne oraz twierdzą, że prawnik chciał się wykręcić od płacenia alimentów na swoje dziecko.

Jedna z domniemanych autorek już zaprzeczyła, jakoby to ona pisała posty. Druga oskarżana przez prawnika kobieta przyznała, że jest ich autorką, powiedziała jednak, że "nie zniszczyła komentarzami jego reputacji".

"Broń" przeciw niewiernym: opisano już 27 tys. mężczyzn

Strona DontDateHimGirl.com reklamowana jest w Sieci jako "nowa, niedroga broń w wojnie przeciwko zdradzającym mężczyznom". Zamieszczono już na niej 27 tys. profilów.

Autorka zajmuje się stroną - jak sama twierdzi - przez cały czas, jest to jej pełnoetatowa praca. Przygotowuje też kolejne wersje serwisu, w tym hiszpańskojęzyczną.