Szczygło: Polacy w Afganistanie walczą z narkobiznesem

Minister obrony narodowej zapewnił, że polskie wojska w Afganistanie nie chcą nikogo nawracać, ani narzucać naszego systemu wartości. Szczygło powiedział, że głównym celem naszej obecności w Afganistanie jest ograniczenie produkcji narkotyków w tym kraju.

Aleksander Szczygło wyjaśnił w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że chodzi o to, by Afganistan stał się spokojnym krajem, w którym ludzie mogą normalnie żyć.

Szef MON podkreślił, że ta misja będzie dla naszych żołnierzy bardzo trudna. Przyznał, że poziom ryzyka jest w jej przypadku bardzo wysoki. Jednocześnie podkreślił, że jest ona zupełnie inna niż polska misja w Iraku. Aleksander Szczygło wyjaśnił, że głównym celem naszej obecności w Afganistanie jest ograniczenie produkcji narkotyków w tym kraju. Gość "Sygnałów Dnia" tłumaczył, że substancje odurzające trafiają przede wszystkim do Europy, także do Polski.

Minister obrony narodowej powiedział, że Polakom należy wyjaśnić, iż misja w Afganistanie to przede wszystkim walka z narkotykowym biznesem. Wyraził przekonanie, że wówczas łatwiej nam będzie zrozumieć, dlaczego zaangażowaliśmy się w tę sprawę.