Romaszewski: PO powinna się wstydzić za swój antyraport ws. WSI

Zdaniem senatora PiS Zbigniewa Romaszewskiego Platforma Obywatelska powinna się wstydzić za swój antyraport w sprawie weryfikacji WSI. W ocenie Romaszewskiego raport jest elementem walki PO o władzę.

W dokumencie, który ma zostać ujawniony jutro, Platforma Obywatelska ma wykazać błędy i przypadki naruszenia prawa, do których doszło w sprawie likwidacji WSI. Raport o likwidacji ujawnił prezydent Lech Kaczyński na mocy specjalnej ustawy.

Zbigniew Romaszewski powiedział dziennikarzom, że mamy do czynienia z dążeniem do utrzymania takiej sytuacji, jaka miała miejsce w służbach specjalnych przez ostatnie 17 lat. - Robi się z tego aferę, robi się aferę z lustracji, gdy tymczasem to bagienko ktore się ustało powinno nieruszane istnieć do końca świata - ironizował senator.

Senator Romaszewski powtórzył, że dobrze stało się, że raport w sprawie WSI został ujawniony. W przeciwnym razie toczyłaby się dyskusja o tym, co prezydent chciał lub nie chciał ukryć.

Senator Romaszewski dodał, że autor antyraportu Marek Biernacki powinien raczej zadbać o ochronę agentów polskich służb za granicą przed działaniem ustawy lustracyjnej. Zbigniew Romaszewski przypomniał, że poseł PO stał na czele komisji do spraw służb specjalnych, gdy Sejm pracował nad ustawą lustracyjną. Teraz posłowie mają w szybkim tempie uchwalać zmianę, która ma uniemożliwić ujawnianie oświadczeń lustracyjnych polskich agentów za granicą.