Rokita i Olechowski ponownie we władzach PO?

Jan Rokita i Andrzej Olechowski wracają do łask Donalda Tuska. Już wkrótce obaj mogą się znaleźć we władzach Platformy Obywatelskiej - pisze na swojej stronie internetowej tygodnik ?Wprost?

Wniosek o włączenie do zarządu partii Jana Rokity ma zgłosić poseł Sławomir Nitras. Według naszych informacji, cieszy się on cichym poparciem Donalda Tuska. Lider PO chciałby widzieć w kierownictwie partii także Andrzeja Olechowskiego.

Według "Wprost", Nitras zamierza złożyć wniosek w sprawie Rokity na najbliższej radzie krajowej platformy, która prawdopodobnie odbędzie się jeszcze przed konwencją programową przewidzianą na koniec maja. Z ustaleń gazety wynika, że poseł PO ogłosił to podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego w Białymstoku. - Sławek po klubie rozmawiał na ten temat z przewodniczącym. Powiedział mi potem, że Tusk jest życzliwie nastawiony do tego pomysłu - relacjonuje nasz informator.

Dziennikarz "Wprost" Michał Krzymowski pisze, że wniosek Nitrasa sprawi władzom PO pewien kłopot. - Nowy statut partii zabrania poszerzenia zarządu. W związku z tym, żeby wciągnąć do niego Rokitę, trzeba by najpierw kogoś wyrzucić - mówi poseł Sławomir Nowak. Jeśli Nitras zdecyduje się wystąpić ze swoim wnioskiem, to - według naszych informacji - zarząd PO najprawdopodobniej będzie musiał opuścić Waldy Dzikowski.

Donald Tusk nakazał już swoim współpracownikom rozmowy z innym skonfliktowanym z nim byłym liderem PO, Andrzejem Olechowskim.