Poseł Misztal: Kaczyński - gdzie te pieniądze?

Łódzki poseł Piotr Misztal postanowił wystąpić z oficjalnym zapytaniem do premiera Jarosława Kaczyńskiego. Chce wiedzieć dlaczego łódzkiego lotnisko do dziś nie otrzymało obiecanych przez niego 37 mln zł.

List posła został dziś nadany nie tylko do premiera, ale również do ministra transportu, wojewody, prezydenta Łodzi i zarządu lotniska. Piotr Misztal prosi w nim "o natychmiastowe podjęcie działań mających na celu przyznanie Portowi Lotniczemu im. Władysława Reymonta w Łodzi dotacji na rozwój infrastruktury." Przypomina też, że "w 2006 roku Pan Premier Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS obiecał władzom łódzkiego lotniska, a przede wszystkim mieszkańcom Łodzi, kwotę 37 mln zł z dotacji unijnych. Deklarację tą powtórzył jeszcze podczas wywiadu, jakiego udzielił w TVP3 w Łodzi."

Do tej pory jednak obietnica premiera Jarosława Kaczyńskiego nie została dotrzymana. - Proszę o potraktowanie tej sprawy w trybie pilnym, a co za tym idzie, wydanie stosownych rozporządzeń, które pozwolą na przesłanie niezbędnej dokumentacji do Ministerstwa Finansów - apeluje Misztal.