Halle Berry przyznaje, że chciała popełnić samobójstwo

Zdobywczyni Oscara Halle Berry wyznała w wywiadzie dla magazynu "Parade", że po rozstaniu z mężem Davidem Justicem w 1997 roku była tak załamana, że próbowała popełnić samobójstwo.

- Siedziałam w samochodzie, w którym ulatniał się gaz i nagle wyobraziłam sobie, że znajdzie mnie moja matka. Uświadomiłam sobie wtedy, że moje samobójstwo będzie strasznie egoistyczną rzeczą - opowiada aktorka.

- Moje poczucie wartości było strasznie niskie. Musiałam się przeprogramować, żeby odnaleźć w sobie pozytywne cechy. Przecież to, że ktoś przestał mnie kochać, nie oznacza, że była to moja wina. Obiecałam sobie, że już nigdy nie będę takim tchórzem - mówi Berry.

Kariera aktorska Halle Berry

Filmowe role Halle Berry były bardzo zróżnicowane - od pięknej tajnej agentki Jinx w jednej z części Bonda "Śmierć nadejdzie jutro" po załamaną kelnerkę w "Czekając na wyrok", za którą to rolę została uhonorowana Oscarem za najlepszą rolę żeńską.

Burzliwe związki

Za baseballistę Davida Justice'a wyszła na początku lat 90., jeszcze zanim stała się gwiazdą. Jej drugie małżeństwo z piosenkarzem Erikiem Benettem trwało 5 lat. W 2005 roku nastąpił głośny i burzliwy rozwód pary.

Macierzyństwo sensem życia

Dzięki terapii odzyskała kontrolę nad swoim życiem. Obecnie spotyka się z 10 lat od niej młodszym modelem Gabrielem Aubry.

- Obecnie moje spojrzenie na życie kompletnie się zmieniło, a sensem życia jest dla mnie macierzyństwo - podsumowuje aktorka w wywiadzie.