"Dni Łodzi nad Sekwaną" ściągają inwestorów

W Paryżu rozpoczęły się Dni Łodzi nad Sekwaną. Trzydniowa impreza ma przyciągnąć francuskich biznesmenów, aby inwestowali w Łodzi.

Pierwszym akcentem imprezy było spotkanie w paryskim Biurze Radcy Handlowego RP, łódzkiej delegacji złożonej z przedsiębiorców, przedstawicieli władz miasta i inwestorów- z francuskimi biznesmenami. Jednym z głównych punktów programu była prezentacja inwestycji francuskiej firmy Apsys, która na terenach fabryki włókienniczej Izaaka Poznańskiego i w obrębie starych, fabrycznych budynków, wybudowała centrum handlowo- kulturalne.

Przedsięwzięcie to odbiło się echem w Europie jako przykład skutecznej rewitalizacji starych i zabytkowych budynków fabrycznych. Przedstawiciel firmy Apsys- Nicoals Roques, powiedział Polskiemu Radiu, że chodziło także o uchwycenie klimatu robotniczej Łodzi, która jest jednocześnie ośrodkiem kultury. Stąd poza muzeum Fabryki znalazło się także miejsce na sztukę współczesną.

Wiceprezydent Łodzi Marek Michalik, w rozmowie z Polskim Radiem, podkreślił, że inwestorzy francuscy nie tylko znajdują tutaj doskonałe warunki finansowe, ale także mogą obecnie korzystać z dogodnych połączeń lotniczych- Łódź - Paryż. Dodał, że ważnym elementem jest także obecność licznych wyższych uczelni - w tym Szkoły Filmowej.