Tani przewoźnicy zaczynają letni sezon

W niedzielę wystartował sezon letni w liniach lotniczych. To dla przewoźników czas żniw - wtedy lata najwięcej pasażerów. Jak wynika z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskę w tym okresie będą obsługiwały 53 linie lotnicze.

Tylko jedna linia jest u nas nowa - to hiszpański Clickair, który będzie latać między Warszawą a Barceloną.

W rozkładach pojawiły się też nowe trasy, głównie w tanich liniach. SkyEurope stawia na wakacje i uruchamia połączenia na południe: do Neapolu, Burgas (Bułgaria), Wenecji, Palermo, Salonik, Splitu i Dubrownika. Wszystkie loty odbywają się z Krakowa, bo SkyEurope wyniosła się już z Warszawy. Wizz Air rozwija siatkę połączeń z Katowic, Warszawy i Gdańska. Będzie latał stamtąd m.in. do Burgas, Belfastu, Bournemouth, Malmö. Chce też otworzyć połączenie z Eindhoven (Holandia), a także do Mediolanu i Heraklionu. Norwegian Air Shuttle poszerza ofertę o rejsy z Warszawy do Birmingham i na Rodos.

Nowością jest oferowane przez LOT połączenie do Korei - pasażerowie najpierw lecą do Frankfurtu samolotem LOT, stamtąd - rejsową maszyną linii Asiana (też jest w sojuszu Star Alliance).

W Polsce nadal najpopularniejszym lotniskiem jest Warszawa - działa tu 29 linii. Drugi jest Kraków (17 linii).

Więcej o: