Anne Nicole Smith zmarła, bo przedawkowała leki

Jak oficjalnie ogłosiła policja z Seminole na Florydzie Anne Nicole Smith, zmarła po przedawkowaniu środków odurzających. - W jej ciele znaleźliśmy ślady dziewięciu leków, które są legalnie dostępne na receptę - powiedział Joshua Perper, który przeprowadził sekcję. Policja wykluczyła zarówno morderstwo, jak i samobójstwo.

39-letnia milionerka i bohaterka prasy brukowej zmarła niespodziewanie 8 lutego podczas pobytu na Florydzie.

Nieprzytomna Anna Nicole Smith została znaleziona w pokoju hotelowym "Hard Rock Hotel & Casino", i natychmiast została przewieziona do szpitala. Policję zawiadomiła prywatna pielęgniarka Smith, a ochroniarz modelki próbował ratować ją wykonując sztuczne oddychanie. Niestety godzinę później lekarze stwierdzili zgon modelki. Jak już wiadomo przyczyną jej śmierci było przedawkowanie różnego rodzaju leków.

- W jej ciele nie znaleźliśmy żadnych nielegalnych substancji - powiedział Joshua Perper, który przeprowadził sekcję. Perper uściślił, że w zwłokach Anne Nicole stwierdzono ślady dziewięciu leków, które są dostępne na receptę: leków antydepresyjnych, uspokajających i leków przeciwbólowych.

Modelka przed śmiercią narzekała na silne przeziębienie, miała gorączkę. - Połączenie choroby, infekcji bakteryjnej oraz przedawkowania leków. To wszystko spowodowało jej śmierć - powiedział Perper.

Śmierć Anne Nicole wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów i rozpętała walkę prawną o opiekę nad jej półroczną córką - Dannielynn, która odziedziczy po niej fortunę.

Policja wykluczyła zabójstwo. - Jesteśmy przekonani, że był to przypadek niezamierzonego przedawkowania. Nic nie wskazuje, że popełniono tu przestępstwo - powiedział Charlie Tiger, szeryf z Seminole i dodał, że w pokoju hotelowym, w którym zmarła Smith nie znaleziono nielegalnych substancji.

Smith została pochowana na Bahamach 2 marca podczas kolorowej uroczystości, w której udział wzięli m.in. jej długoletni partner Howard K. Stern oraz Larry Birkhead. Ten pierwszy oficjalnie jest ojcem małej Dannielynn, ten drugi także przyznaje się do ojcostwa. Nie tylko oni twierdzą, że są biologicznymi ojcami Dannielynn. Jest jeszcze kilku kandydatów.

Do tej pory nie przeprowadzono jeszcze badań DNA. Próbka materiału genetycznego Dannielynn znajduje się już u sędziego, jednak Stern, który jest prawnikiem sprzeciwił się im. Do czasu rozpatrzenia jego wniosku badanie wstrzymano.

Tancerka topless

Marylin Anna Nicole Smith rozpoczynała karierę jako tancerka topless. Później pozowała dla Playboya i występowała w reklamach. Świat usłyszał o niej gdy w wieku 26 lat poślubiła 89-letniego przedsiębiorcę naftowego z Teksasu Howarda Marshala, który po roku zmarł. Smith przez dwie dekady toczyła spór sądowy z synem byłego męża o spadek po miliarderze.

Pięć miesięcy temu przeżyła wielka osobistą tragedię. Kilka dni po urodzeniu córki w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł jej 20-letni syn. Przyczyną jego śmierci było najprawdopodobniej przedawkowanie narkotyków.

Przeczytaj historię wzlotów, upadków i tragicznej śmierci Anne Nicole Smith