Wassermann: służby nie podsłuchują Kwaśniewskiego

Służby specjalne nie prowadzą żadnych działań podsłuchowych wobec b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego - powiedział minister koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann. Jestem podsłuchiwany. Mogę się o to założyć - powiedział wcześniej Aleksander Kwaśniewski w TVN 24. Na pytanie, kto go podsłuchuje, odpowiedział: IV RP.

Niczego nie udowodnię mówił Kwaśniewski, ale mam takie poczucie. "Mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że służby żadnych podsłuchów, żadnych tego typu działań wobec osoby pana Kwaśniewskiego nie prowadzą" - powiedział dziennikarzom Wassermann.

Wasserman: Podsłuchiwanie bez zgody sądu byłoby przestępstwem

Podkreślił, że statystyki pokazują, iż służby specjalne "o wiele mniej podsłuchują niż za rządów SLD". Przypomniał, że służby nie mają możliwości stosowania podsłuchu bez zgody sądu - "bo inaczej popełnia się przestępstwo".

Współczuję mu - to komentarz Jarosława Kaczyńskiego do słów byłego prezydenta.

Kwaśniewski: Życie w IV RP coraz bardziej przypomina paranoję

- Coraz więcej osób mówi "przez telefon o tym nie porozmawiamy" - mówił Kwaśniewski.

Jego zdaniem, życie w IV RP coraz bardziej przypomina paranoję. - Trzeba być ostrożnym w rozmowach - stwierdził były prezydent.

To poczucie może się wiązać z nienajlepszym stanem zdrowia - komentuje premier. Współczuję mu. Inwigilacja polityków w Polsce była ale kilkanaście lat temu w III RP.

Kwaśniewski jest za to przekonany, że nie był nagrywany przez Aleksandra Gudzowatego. A to dlatego, że spotykał się z biznesmenem w Pałacu Prezydenckim. Gdyby przychodził tam z całą aparaturą podsłuchową to byłby już materiał na film szpiegowski. Gudzowaty skarżył się na brak wolności gospodarczej - mówi były prezydent. Jak powiedział, w biurze Gudzowatego nie był nigdy, a w jego domu - raz.

Czy Aleksander Kwaśniewski jest podsłuchiwany?