Olejniczak: W SLD nie ma miejsca dla środowiska Oleksego

- W SLD nie ma miejsca dla środowiska, które reprezentuje Oleksy - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Wojciech Olejniczak i podkreślił, że "nie ma powrotu dla tych, którzy byli".

Olejniczak podkreślił, że od wielu miesięcy trwa nieustanny atak na polską lewicę. - W ostatnich tygodniach zgłaszaliśmy wiele negatywnych opinii wobec tych, którzy zawłaszczają Polskę - powiedział i podkreślił, że SLD zgłaszało "wiele wniosków i konkretnych rozwiązań". Według Olejniczaka ataki są nasilone bo Lewica, także łącznie z Demokratami, zyskuje.

- Józef Oleksy wpisał się w negatywną kampanię. Przez kilka godzin rozmowy z Gudzowatym posunął się do wielu oskarżeń, insynuacji, kłamstw. Nie może być zgody na to, że członek lewicy atakuje swoich kolegów i swoje koleżanki - powiedział Olejniczak i dodał, że "w SLD nie ma miejsca dla środowiska, które reprezentuje Oleksy".

Szef SLD zapowiedział przejście do "do bardzo ostrej ofensywy, przede wszystkim programowej" - Naszym przeciwnikiem jest polska prawica, która niszczy kraj - powiedział.