Wojewoda dolnośląski żąda wyjaśnień ws. manifestacji neonazistów

Po interwencji radia TOK FM wojewoda dolnośląski Krzysztof Grzelczyk żada wyjaśnień od urzędu miasta i od policji dlaczego dopuszczono do zorganizowania manifestacji o charakterze rasistowskim oraz dlaczego funkcjonariusze nie reagowali, gdy było łamane prawo przez neonazistów nawołujących do nienawiści rasowej.

Wojewoda wysłał pismo do Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia z żądaniem natychmiastowego wyjaśnienia sprawy. Jeszcze dziś spotka się z komendantem wojewódzkim policji.

Wojewoda wysłał również zawiadomienie do prokuratury, w którym napisał, że podejrzewa, że w tej sprawie zostało wiele razy naruszone prawo i domaga się zbadania tej sprawy. Zachowanie członków Narodowego Odrodzenia Polski podczas wczorajszej manifestacji nazywa działalnością przestępczą.

Na konferencję w urzędzie wojewódzkim wtargnęło dwóch pacyfistów, którzy argumentowali, że podczas wczorajszej manifestacji zostali aresztowani sympatycy organizacji antyfaszystowskich w tym jeden inwalida poruszający się o kulach, za - jak twierdzili - udział w nielegalnym zgromadzeniu antyfaszystów.