Kwaśniewski: Oleksy to kretyn i zdrajca

- Józef Oleksy - jeden z najbliższych moich przyjaciół politycznych - zachowuje się jak kretyn, zdrajca - powiedział radiu RMF FM Aleksander Kwaśniewski. Tak były prezydent skomentował oskarżenia Oleksego, który zarzucił Kwaśniewskiemu, że ten nielegalnie dorobił się majątku.

Aleksander Kwaśniewski zaznaczył, że gdyby powiedział to ktoś inny, nie przeżyłby tego tak dotkliwie. - Natomiast to mówi Józef Oleksy, z którym politycznie się różniliśmy, dyskutowali, ale zawsze też byliśmy razem. To niezwykle bolesne przeżycie dla mnie. Trzeba być przygotowanym na to, że powiedzenie: "Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami dam sobie radę" jest prawdziwe - dodał Kwaśniewski w rozmowie z RMF FM.

Na pytanie, czy sprawa taśm oznacza koniec przyjaźni między obydwoma politykami, Kwaśniewski powiedział: - Koniec.

I podkreślił, że zarówno chodzi o przyjaźń polityczną, jak i osobistą.

Były prezydent zapowiedział, że nie pozwie Oleksego do sądu: - Ja go nie będę pozywał, ja mu po chrześcijańsku daję szansę, aby naprawił swoje błędy.

Były prezydent przyznał, że rozmawiał dzisiaj z Józefem Oleksym: - O godzinie 5 rano zadzwonił do mnie pierwszy dziennikarz z tym pytaniem. Ja byłem w Brukseli. W ogóle nie wiedziałem, o co chodzi, więc zadzwoniłem do niego.

Co powiedział Oleksy? - Że nie ma usprawiedliwienia.

Jak twierdzi Aleksander Kwaśniewski, były premier przyznał się, że powiedział to, co cytują media.