Szef Poczty Polskiej do wymiany

Rada Poczty zgodziła się na odwołanie dyrektora generalnego Poczty Polskiej Zbigniewa Niezgody. Z nieznanych powodów Niezgoda, były funkcjonariusz Urzędu Ochrony Państwa i bliski współpracownik Wiesława Walendziaka, postanowił zrezygnować z kierowania Pocztą

Zbigniew Niezgoda, który kieruje Pocztą od końca 2005 r., był już szefem tej firmy w rządzie AWS. Także wtedy po blisko roku utracił to stanowisko z nieznanych powodów.

Rada Poczty zgodziła się też na odwołanie zastępcy dyrektora generalnego Poczty Łukasza Żelewskiego, który również złożył rezygnację. Żelewski wywodzi się ze środowisk skupionych wokół Wiesława Walendziaka. Także on za rządów AWS pracował już na Poczcie. Za poprzedniej kadencji Niezgody był jego doradcą, potem do 2002 r. kierował dyrekcją okręgową Poczty w Gdańsku, a następnie został dyrektorem w urzędzie marszałkowskim województwa pomorskiego.

Rada Poczty zaakceptowała też powołanie na zastępcę dyrektora generalnego Poczty Konrada Mirowskiego, który od początku zeszłego roku był w zarządzie PKP Przewozy Regionalne. Wcześniej Mirowski był zastępcą burmistrza Ochoty i kontrolerem w NIK, Ministerstwie Kultury oraz Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Ostateczne decyzje o obsadzie stanowiska dyrektora generalnego Poczty i jego zastępców podejmuje minister transportu Jerzy Polaczek. Nie udało nam się dowiedzieć, czy zamierza zgodzić się na zmiany zaakceptowane przez Radę Poczty.