LPR protestuje przeciw wystawie Katarzyny Kozyry

Wrocławska Liga Polskich Rodzin protestuje przeciwko multimedialnej wystawie Katarzyny Kozyry. Szef Ligi uważa, że wystawa jest "obleśna", choć jej nie widział.

LPR protestuje Posłuchaj

We wrocławskiej galerii Awangarda można zobaczyć najnowszy projekt artystki pt. "W sztuce marzenia stają się rzeczywistością". Kozyra wcieliła w nim się w postaci ze swoich marzeń, m.in. cheerleaderkę, królewnę śnieżkę oraz diwę operową.

Szef LPR: Obleśność, moim zdaniem

Szef wrocławskiej Ligii Rafał Orszak ocenia wystawę bardzo krytycznie, choć nie widział jej - słyszał jedynie, że jest brzydka. - Tam jakieś tańce się odbywają na golasa, zdaje się, z jakimiś tam osobami, które nazywają się transwestytami. Obleśność, moim zdaniem - mówi Orszak dla Radia TOK FM.

"Nikogo nie zmuszamy, by oglądał wystawę"

Jedna ze scen spektaklu Kozyry pokazuje kastrację, jednak autorka słynie z kontrowersyjnych pomysłów. - Sposób jej działania zawsze był ostry, to nie jest artystka pokorna - tłumaczy Patrycja Sikora z galerii Awangarda. Tego rodzaju sztuka wymaga odpowiedniego odbiorcy. - Nikt nie musi na siłę obcować ze sztuką współczesną, my też zmuszać nie będziemy - mówi Sikora.