Dramatycznie spada oglądalność TVP2

TVP2 traci widownie na rzecz telewizji Polsat i TVN. Na pozycji lidera niezmiennie znajduje się TVP1.

Takie wnioski wynikają z ostatniego tygodniowego zestawienia oglądalności stacji telewizyjnych przygotowanego przez ośrodek TNS OBOP na zlecenie wortalu wirtualnemedia.pl .

W dniach 12-18 marca Polsat oglądało 17,5 proc. widzów, tymczasem TVP2 16,8 proc., co w porównaniu do ubiegłego tygodnia stanowi spadek o 9 punktów procentowych.

Co prawda już wtedy kanał Zygmunta Solorza miał przewagę nad telewizyjną dwójką, jednak była ona symboliczna i wynosiła raptem jeden punkt procentowy.

Przewaga dwójki drastycznie spada i to pomimo takich hitów jak "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", które cieszą się największą popularnością wśród ogółu telewidzów. Trudno oprzeć się wrażeniu, że gdyby nie te dwie opery mydlane pozycja TVP2 byłaby jeszcze gorsza.

Jej miejsce zająłby TVN, który co prawda nie ma w swojej ramówce sztandarowego hitu, jednak aż osiem programów cieszy się równie dużą popularnością co trzeci pod względem oglądalności na TVP2 program "Duże dzieci".

Nawet telewizyjna jedynka znajdująca się obecnie na pozycji lidera traci publiczność, co źle świadczy o kondycji państwowej telewizji. Pomimo cieszącego się wyjątkową popularnością Pucharu Świata w skokach narciarskich oglądalność programu spadla o 0,5 proc.

Czyżby te dane oznaczały początek kryzysu państwowej telewizji? Czas pokaże.