Google stworzy telefon komórkowy

Google, to między innymi najpopularniejsza na świecie wyszukiwarka internetowa. Jednak niebawem pod tą marką światło dzienne ujrzy telefon komórkowy - GooglePhone jak nazwały aparat media.

Informację tą potwierdziła w czwartek Isabel Aguilera , szefowa Google na Półwyspie Iberyjskim.

Do tej pory wszelkie pogłoski na ten temat były dementowane przez rzecznika firmy w Stanach Zjednoczonych. Według Isabel Aguilera aparat ma umożliwić ludziom w krajach rozwijających się dostęp do innych usług oferowanych przez Google.

Na razie nie wiele wiadomo o nowym projekcie firmy, jednak już jest o nim głośno. Chociaż Google nie ujawnia czy nawiąże współpracę, z którymś ze znanych producentów komórek, to od jakiegoś czasu zachodnie media spekulują, że nowy aparat może być wyprodukowany we współpracy z Samsungiem.

Do tej pory Google odniósł sporo sukcesów tworząc specjalnie dla telefonów m.in. komórkowych mapy, które z powodzeniem zastępują system GPS.

Choć na razie nie wiele wiadomo o nowym przedsięwzięciu Google, to już mówi się, że może GooglePhone może stać się poważną konkurencją dla najmłodszego dziecka firmy Apple - iPhone.