Orzechowski: Kara za homoseksualizm i inne zboczenia

MEN przygotowuje projekt ustawy "zakazującej propagowania homoseksualizmu i innych zboczeń" - potwierdził wiceminister edukacji Mirosław Orzechowski. O projekcie ustawy przewidującym zwalnianie dyrektorów za "wpuszczenie organizacji gejowskiej do szkoły" napisała poranna prasa.

Orzechowski: Zakażemy promowania homoseksualizmu i innych zboczeń

Wykład premiera o homoseksualizmie w Polsce

Orzechowski potwierdził plany ministerstwa. - Kto propaguje w placówkach edukacyjnych homoseksualizm i inne zboczenia o charakterze seksualnym podlega karze - mówił wiceminister o głównym założeniu ustawy. Jak zapowiedział, projekt powstanie w MEN w przeciągu miesiąca. Za łamanie zakazu dyrektorom szkół będzie grozić dyscyplinarne wyrzucenie z pracy, a nawet odpowiedzialność karna - grzywna lub ograniczenia wolności.

"Na inne zboczenia są już paragrafy"

- Ten język mnie boli, bo mam do niego najwyższe obrzydzenie - stwierdził wiceminister, spytany, czy nazywanie homoseksualizmu zboczeniem oraz mówienie o "pederastach" jest odpowiednie.

- Jeżeli mowa o innych zboczeniach, to na to są już paragrafy. Homoseksualizm to tylko jedna ze sfer - odparł pytany, dlaczego MEN koncentruje się właśnie na homoseksaulistach.

Homoseksualizm jak palenie

- Wierzę, że każdy człowiek swoje słabości musi przeżyć wewnętrznie i sam sobie z nimi radzić, podobnie jak w przypadku rzucania palenia -

Dyrektorzy szkół powinni być karani za zapraszanie organizacji gejowskich?