Obwodnica Augustowa: Lepper na blokadzie drogi

- Wicepremier Andrzej Lepper pojawił się dzisiaj w Augustowie by wspierać blokadę drogi organizowaną przez mieszkańców. Augustowianie wyszli dziś na ulice by przez sześć godzin blokować ruch.

Protest ma zmusić Unię Europejską, by nie wstrzymywała budowy obwodnicy Augustowa. W akcji biorą też udział mieszkańcy Wasilkowa, Jurowiec i Czarnej Białostockiej, które również walczą o obwodnice swoich miast. Blokady mają zatrzymać ruchu na drogach krajowych nr 8 i 19. Lepper ma się spotkać z protestującymi.

Blokada w Augustowie rozpoczęła się o godz. 10 i ma potrwać do 16. Augustowianie maszerują po ulicy i w ten sposób wstrzymają ruch samochodów. A wszystko po to, by jak mówi przedstawiciel Regionalnego Zespołu Koordynacyjnego Społecznych Komitetów Wspierania Budowy Obwodnic Bogdan Dyjuk, zaprotestować przeciwko wstrzymaniu budowy augustowskiej obwodnicy i wielu innych inwestycji drogowych na Podlasiu. Przepuszczane będą wyłącznie rejsowe autobusy i pojazdy uprzywilejowane.

Oprócz augustowian na ulicę swoich miast wyszli też mieszkańcy Wasilkowa, Jurowców, Kuźnicy Białostockiej i Czarnej Białostockiej. Jeżeli akcja nie odniesie skutku i komisja europejska złoży przeciwko Polsce pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, będą kontynuowali protesty. W planach mają 24 godzinną blokadę dróg krajowych 8 i 19 oraz zablokowanie przejścia granicznego w Budzisku.