Ankieta dla samorządowców: kogo wójt kocha?

Biuro komunikacji społecznej urzędu marszałkowskiego chce pokazać samorządowców jako normalnych ludzi. Rozsyła do nich ankiety, w których m.in. pyta, co by zrobili, gdyby im ubyło lat, kogo podziwiają, a kto lub co ich onieśmiela...

Treść ankiety z pismem przewodnim rozsyła do samorządowców powstałe niedawno biuro komunikacji społecznej urzędu marszałkowskiego. - W gminach teraz wszyscy przygotowujemy się do pozyskiwania środków unijnych. Czekamy, kiedy marszałek ogłosi termin naboru wniosków, a tu dostaję na biurko takie coś - denerwuje się wójt jednej z podkieleckich gmin. Nie chce podawać nazwiska. - Mogę się marszałkowi narazić - tłumaczy. I zastanawia się, jaki jest sens ankiety oraz prowadzenia biura, które ją rozsyła. - A może to specjalne działanie, żeby nas rozśmieszyć - dodaje.

Żartując, wójt zapowiada, że na trzy ostatnie pytania odpowie: kocham marszałka, lubię wicemarszałka i członków zarządu województwa, szanuję całą rządzącą koalicję.

Kogo wójt kocha?

Leonard Świerczyński, wójt Mniowa, jeszcze ankiety nie widział. - Troszkę to kuriozalnie wygląda - mówi, gdy czytam mu pytania. - Będę się mocno zastanawiał nad wszystkimi odpowiedziami - zapowiada.

Dyrektor biura komunikacji społecznej Dariusz Detka we wspomnianym wyżej piśmie prosi samorządowców o "szczere odpowiedzi". Kogo ma wójt wpisać w rubryce "kocham"? - Jeśli się boi żony, to żonę, jeśli nie, sekretarkę - śmieje się Detka. Przekonuje, że ankieta ma służyć "uczłowieczeniu urzędów". Jest rozsyłana do wszystkich wójtów, burmistrzów i prezydentów, a także starostów, radnych sejmiku, dyrektorów departamentów urzędu marszałkowskiego i podlegających marszałkowi jednostek. - Chcemy ich pokazać jako normalnych ludzi - zapowiada Detka.

Szczerze i po ludzku

Ankiety z odpowiedziami i zdjęciami samorządowców mają zostać zamieszczone na przygotowywanej nowej stronie internetowej urzędu marszałkowskiego. Podobne znalazły się już w pierwszym numerze pisma marszałka "Nasz Region". Radni wojewódzcy m.in. odpowiadają, jaki im cel przyświeca w pracy. I tak dla Andrzeja Bętkowskiego z PiS jest to "służba lokalnej społeczności", a Sławomirowi Kopycińskiemu z SLD "najbardziej na sercu leży rozwój województwa, zwłaszcza w zakresie poprawy infrastruktury drogowej oraz wodociągowo-kanalizacyjnej". Z kolei Tadeusz Kowalczyk z PSL deklaruje: "W pracy samorządowej staram się, aby nasz region dołączył do grupy najatrakcyjniejszych województw w kraju". Najdłużej nad odpowiedzią zapewne myślał Józef Żurek z PO i napisał, że jego celem jest: "Pomoc wszystkim zainteresowanym w celu maksymalnego wykorzystania środków pomocowych". Prawda, jakie to szczere i ludzkie?

Zastanów się wójcie, wypełnij i prześlij do marszałka

1. Imię i nazwisko...

2. Kilka słów o mnie (wiek, miejsce pochodzenia/zamieszkania, doświadczenie zawodowe itp.)...

3. Praca jest dla mnie...

4. Moje mocne strony...

5. Moje wady...

6. Mój największy sukces życiowy...

7. Moja największa porażka...

8. Gdybym znowu miał/a 20 lat...

9. Często wracam wspomnieniami...

10. Moja największa pasja...

11. Wywołuje u mnie radość...

12. Denerwuje mnie...

13. Moje ukochane miejsce...

14. Moje największe marzenie...

15. Serce zostało w...

16. Jestem fanem...

17. Zazdroszczę...

18. Podziwiam...

19. Onieśmiela mnie...

20. Kocham...

21. Lubię...

22. Szanuję...

Do odpowiedzi należy dołączyć zdjęcie dowodowe i zdjęcie nawiązujące np. do zainteresowań.