Jakubiak: Wiązanie zwolnienia Wildsteina z rozwodem Kaczyńskiej nieuzasadnione

Szefowa gabinetu prezydenta powiedziała że wiązanie sprawy dymisji Bronisława Wildsteina ze stanowiska prezesa TVP z przygotowywanym materiałem o rozwodzie córki prezydenta jest zupełnie nieuzasadnione.

Elżbieta Jakubiak odniosła się do doniesień Gazety, że prezydent był ogromnie zbulwersowany, iż telewizja publiczna zamierzała zająć się rozwodem jego córki. Według cytowanego przez "Gazetę" członka PiS nie wymienionego z nazwiska ta sprawa mogła przesądzić o odwołaniu Wildsteina.

Szefowa gabinetu, która była gościem radiowej Trójki, określiła te spekulacje jako "sensacje science fiction". Elżbieta Jakubiak powiedziała że Wildstein odszedł bo odwołała go rada nadzorcza telewizji. Nie chciała komentować sytuacji w tej firmie. Powiedziała tylko że jako prywatny odbiorca nie widzi, by telewizja publiczna była w stanie skutecznie konkurować ze stacjami komercyjnymi.

Zdaniem gościa Trójki należy mniej mówić o personaliach a więcej o konkurencji na rynku mediów. Wyraziła opinię że Andrzej Urbański ma większe szanse skutecznie zająć się sprawami telewizji.